رویداد عجیبی که الماس ها را بر روی زمین می آورد!

به گزارش فدایی داری، انفجار بزرگ باعث می شود چشمه های الماس از پوسته زمین فوران کنند. دنیای طبیعی دائماً ما را غافلگیر می کند، اکنون تحقیقات تازه نشان داده است که چشمه های الماس می توانند به عنوان بخشی از یک رویداد زمین شناسی بزرگ از درون زمین به سطح پرتاب شوند.

رویداد عجیبی که الماس ها را بر روی زمین می آورد!

به گزارش خبرگزاری فدایی داری ، تحقیقات اجرا شده حاکی از آن است که ابرقاره هایی که در حال تجزیه هستند، در فرایند تجزیه، الماس هایی را از اعماق هسته زمین به سطح زمین پرتاب می کنند. فوران های کیمبرلیت با سرعت 133 کیلومتری که دارند توانایی استخراج الماس ها را از عمق 150 کیلومتری زمین، دارند.

  • رازگشایی از معمای 200 ساله این سنگ های معدنی شگفت انگیز!

براساس تحقیقات اجرا شده از طریق تیم محققان، این فوران های بزرگ 22 تا 30 میلیون سال پس از جدا شدن صفحات زمین از یکدیگر رخ خواهد داد؛ به عنوان مثال 25 میلیون سال پس از شروع تجزیه ابرقاره گندوانا در آفریقا و آمریکای جنوبی محققان شاهد یکی از این فوران های بزرگ بودند.

در واقع جدا شدن صفحات زمین منجر به ناپایداری سطح آن و پرتاب الماس ها به سطح زمین می شود؛ تجزیه قاره ها همچنین منجر به ترکیب سنگ، آب و دی اکسید کربن با مواد معدنی مانند الماس می شود. در نهایت همه آن ها به شکل مخلوط هایی به سطح زمین می آیند.

محققان امیدوارند که چنین فوران های بزرگی بتواند به شناخته شدن مواد معدنی ناشناخته کمک کند. الماس های برای میلیون ها سال است که جزئی از زمین ما هستند و باید محرکی وجود داشته باشد که آنها را به طور ناگهانی به حرکت درآورد و به دست ما انسان ها بر روی زمین برساند.

  • رقیب روسی پیشرفته ترین بمب افکن آمریکا

  • نوجوان 13 ساله ناممکن را ممکن کرد

  • ناکام ترین جنگنده های جهان که تبدیل به آهن قراضه شدند/عکس

منبع: indy100

227323

منبع: خبرآنلاین

به "رویداد عجیبی که الماس ها را بر روی زمین می آورد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویداد عجیبی که الماس ها را بر روی زمین می آورد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید