شرکت استرالیایی یک میلیارد دلار صرف مقابله با گرمایش زمین می کند

به گزارش فدایی داری، یک شرکت استرالیایی به نام ریوتینتو از سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری برای مقابله با گرمایش زمین ظرف پنج سال آینده خبر داده است.

شرکت استرالیایی یک میلیارد دلار صرف مقابله با گرمایش زمین می کند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی فدایی داری به نقل از زددی نت، سرمایه گذاری ریوتینتو برای مقابله با گرمایش زمین بخشی از برنامه ریزی های جاه طلبانه این شرکت در راستای به صفر رساندن انتشار گازهای گلخانه ای در جو کره زمین تا سال 2050 است.

جان سباستین ژاکه مدیر عامل این شرکت تصریح کرده که تمامی برنامه های این شرکت به گونه ای تنظیم می شود تا ظرف ده سال آینده هیچ گونه کربنی به علت اقدامات آن در جو کره زمین متصاعد نشود. برای تحقق این هدف شرکت یادشده بر روی فناوری های جدیدی سرمایه گذاری خواهد کرد.

به همین منظور یک نقشه راه جدید در شرکت ریو تینتو تهیه شده که مبتنی بر همکاری با مجموعه های علمی و پژوهشی، کاهش مصرف آب و کاستن از تولید زباله و استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر است. از جمله شرکت ها و مجموعه هایی که در این زمینه با ریوتینتو همکاری می کنند می توان به اپل، آلوکا و دولت های کانادا و کبک اشاره کرد.

شرکت ریوتینتو که در سال 1873 تاسیس شده یکی از بزرگترین استخراج کنندگان سنگ های معدنی و انواع فلزات در کشور استرالیاست و تعدادی انگلیسی نیز در اداره آن مشارکت دارند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "شرکت استرالیایی یک میلیارد دلار صرف مقابله با گرمایش زمین می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت استرالیایی یک میلیارد دلار صرف مقابله با گرمایش زمین می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید