پاسخ به نیازهای نقشه برداری کشور توسط شرکتهای دانش بنیان

به گزارش فدایی داری به نقل از معاونت علمی و فناوری، سازمان نقشه برداری کشور یکی از دستگاه های اجرایی و متولی در حوزه تولید نقشه و اطلاعات مکان محور در کشور به شمار می رود که با انعقاد تفاهم نامه همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همکاری خود را با ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی با موضوع گروه ژئوماتیک آغاز کرده است.

پاسخ به نیازهای نقشه برداری کشور توسط شرکتهای دانش بنیان

بر اساس این تفاهم نامه همکاری، نیازهای فناورانه و گلوگاهی این سازمان شناسایی و اولویت بندی و به شرکت های دانش بنیان حوزه ژئوماتیک ارائه شد تا پاسخی علمی و فناورانه به این نیازها ارائه شود.

از جمله نیازهای شناسایی شده در این حوزه می توان به طراحی و ساخت دوربین رقومی، طراحی و ساخت دوربین رقومی عکسبرداری هوایی و طراحی و ساخت بخش ذخیره ساز دوربین UltraCam-D ، طراحی و ساخت اسکنر متریک اشاره کرد.

همچنین طراحی و پیاده سازی سامانه یکپارچه و تحت شبکه به هنگام رسانی برخط نقشه های 1:25000، طراحی و توسعه سامانه GNSS بومی، طراحی و ساخت شتاب سنج اتمی، طراحی و ساخت پیش نشانگر زلزله با استفاده از مشاهدات ثقل سنجی و ساخت ذخیره ساز برای ذخیره تصاویر رقومی ناشی از اسکن عکس های آنالوگ از دیگر نیازهای فناورانه شناسایی شده در این حوزه است.

برخی از این نیازهای فناورانه شناسایی شده و موافقت نامه همکاری سه جانیه به زودی منعقد می شود و در خصوص سایر نیازها نیز فراخوان عمومی با همکاری سازمان نقشه برداری کشور صورت می گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پاسخ به نیازهای نقشه برداری کشور توسط شرکتهای دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ به نیازهای نقشه برداری کشور توسط شرکتهای دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید